Trzecie miejsce

Żeglarstwo, Zdrowie, Psychologia|17.07.2023

Czy masz swoje trzecie miejsce?

Uważam, że każdy z nas powinien je mieć! Czym jest trzecie miejsce? Zacznijmy od początku. Otóż pierwszym miejscem w naszym życiu jest dom. Drugim? Praca. To tam spędzamy w sumie najwięcej czasu.

Zarówno w domu jak i w pracy sporo się dzieje! Nie wiem, jak Ty, ale ja muszę czasem po prostu wyjść, oderwać się od bieżących spraw, nabrać dystansu i chwilę odpocząć.

Domyślam się, że znasz kawiarnie Starbucks. Ale czy słyszałeś historię ich powstania? Otóż jeden z założycieli Starbucksa, postanowił stworzyć miejsce, które będzie niedaleko (tuż za rogiem) od naszego domu lub pracy, do którego będziemy mogli przyjść, by wygodnie usiąść w fajnym wnętrzu, odpocząć, poczytać sobie albo spotkać się z kimś i na luzie pogadać. I przy okazji napić się dobrej kawy. Jak dzisiaj widzimy, jego pomysł na ten biznes okazał się dużym sukcesem!

Uważam, że dobrze mieć swoje miejsce niezwiązane ani z domem, ani z pracą. Dla niektórych jest to właśnie kawiarnia. Ale są też tacy, którzy znajdują swoją przestrzeń, spokój oraz przyjemność w wędkarstwie, inni na jodze, w tańcu, sztuce, modelarstwie, jeździe na rowerze, tenisie, karate, brydżu czy w żeglarstwie.

Moim trzecim miejscem jest co ciekawe fotografia. Sam robię fatalne zdjęcia, ale podziwiam innych, którzy robią piękne zdjęcia. Wręcz pasjonuję się galeriami fotografii i konkursami takimi jak np. World Press Foto. Kręci mnie to, wchodzę w temat na całego. Kiedy tylko pojawiają się wyniki, ciężko się ze mną skontaktować.

I o to właśnie chodzi. Dobrze mieć w życiu jakieś hobby. Jakieś zainteresowanie, które nie jest bezpośrednio związane z obowiązkami w domu i w pracy. Trzecie miejsce jest też jednym z elementów mojej Piramidy Sukcesu. Metody, która zwiększa moje szanse na osiągnięcie sukcesu, z której korzystam już od ponad 23 lat i o której pisałem w jednym z poprzednich moich newsletterów. Co więcej: trzecie miejsce znajduje się w fundamencie mojej piramidy. To tylko dowód jak ważny jest to dla mnie temat.

Polecam Ci zwrócić na to uwagę. Jeśli jeszcze nie masz swojego trzeciego miejsca, to go znajdź. Jeśli już je masz, to korzystaj z niego!

Podobne historie