Podsumowanie 2022 i plany na 2023

Psychologia|31.12.2022

Często nie doceniamy ile się w naszym życiu dzieje. Dlatego dobrze czasem się zatrzymać i spojrzeć na przeżyte chwile, radości, smutki i zebrane doświadczenia. 

Czy wspominałem Wam, że od lat stosuję metodę zapisywania wszystkich ciekawych i znaczących wydarzeń w moim życiu? Robię to na bieżąco w aplikacji Notability - moim elektronicznym notesie. 

Podczas Świąt przejrzałem też wszystkie zdjęcia z tego roku. O wielu miejscach, zdarzeniach, poznanych osobach i sytuacjach zapomniałem. Odświeżyłem w pamięci fajne ale też i trudne momenty: 


Rok powitałem patrząc na horyzont oceanu Atlantyckiego podczas wizyty w domu mojego kolegi Bruno Prada 🇧🇷 na wyspie Ihlabella. 

W styczniu uruchomiłem Kurs Mistrzów Świata - już ponad 6 tyś. osób korzysta z cennych rad od najlepszych polskich sportowców. 

Na narty pojechaliśmy w super towarzystwie do San Pellegrino i Kronplatz 🇮🇹. Złapałem tam covid ale szczęśliwie nikogo w rodzinie nie zaraziłem a sam poradziłem sobie z wirusem bez większych problemów. 

W lutym ruszył sezon wykładów dla firm. Było intensywnie!

W marcu wygraliśmy z Bruno Bacardi Cup w Miami 🇺🇸 Po raz trzeci z rzędu!

Na wiosnę zacząłem nagrywać u Jarka Kuźniara z zespołem Voice House swój pierwszy podcast "Sport w biznesie". 

W kwietniu na jeziorze Garda 🇮🇹 razem z Przemkiem i Simonem Fry 🇬🇧 zajęliśmy w regatach Alpen Cup trzecie miejsce🥉

W maju pobiłem swój rekord liczby wykładów(11) w jednym miesiącu. Dużo mnie to kosztowało. 

W czerwcu, uruchomiliśmy Akademię Mistrzów Świata

W lipcu pożegnaliśmy naszego goldena Nicosia. Bardzo to przeżyłem 😥

Kontuzja zmusiła nas do odwołania startu w lipcowych Mistrzostwach Świata w Norwegii. To był trudny moment, który długo w sobie przepracowywałem. 

W sierpniu do załogi Aspire zaprosiliśmy Eda Wrighta 🇬🇧 z którym wygraliśmy Mistrzostwa Szwajcarii 🥇

Prosto z wody przeniosłem się na trawę. W towarzystwie Jurka Dudka i Mariusza Czerkawskiego zagraliśmy w Pro-Am Omega Masters 🇨🇭z najlepszym polskim golfistą Adrianem Meronkiem.

We wrześniu zajęliśmy z Bruno 7 miejsce w Mistrzostwach Świata rozegranych w Marblehead 🇺🇸. Słaby wynik 😔

Ale tydzień później wygraliśmy z Przemkiem i Flavio Marazzi🇨🇭 Mistrzostwa Francji w pięknym Cannes 🇫🇷 🥇

W międzyczasie doprowadziłem do zakończenia ciągnącą się latami sprawę z nieudaną inwestycją. Uff, co za ulga.

Od jesieni prowadzę w Kanale Sportowym program Akademia Mistrzów. Nowe, bardzo ciekawe doświadczenie. 

W końcówce roku skupiłem się na wykładach i równolegle szkoliłem u Kamila Kozieł, który wprowadza mnie na wyższy poziom wystąpień publicznych i prezentacji. 

Sporo tego wszystkiego jak na jeden rok.


A co mam w planach na 2023?

W swoim życiu funkcjonuje w trzech obszarach: prywatnym, biznesowym i sportowym. Kiedyś mocno się ze sobą przeplatały, ale po wielu przemyśleniach i wyciągniętych wnioskach, staram się je dzisiaj od siebie oddzielić. 

W życiu prywatnym szukam stabilności i spokoju. Mamy z Izą dwójkę dzieci, których wprowadzenie w dorosłe życie jest dla nas priorytetem i zajmuje najwięcej czasu i energii. Pokazujemy im świat, poszerzamy horyzonty, wzbudzamy zainteresowanie, uczymy jak się zachować w różnych sytuacjach i z różnymi ludźmi. Dużo podróżowaliśmy po świecie i będziemy to także w tym roku wspólnie kontynuować. 

W obszarze swojego biznesu wprowadzę w tym roku kilka nowości. Jedną z nich będzie produkcja kursów online. Pojawią się one w Akademii Mistrzów Świata ale także uzupełnią moją ofertę do biznesu. Nowością będzie też książka, której premierę zaplanowaliśmy na drugą połowę tego roku. Będzie to pierwsza z czterech książek, którą wpisałem w swoją roadmapę. 

W tym roku przedstawię też nowe propozycje online i offline dla mojej społeczności. Od kilku lat zapraszam na swój pokład osoby nastawione na rozwój, szukające inspiracji. Wspólnie obieramy Dobry Kurs i ruszamy w ciekawą, pełną inspiracji i przygód podróż. 

Wierzę, że nasze życie może być prostsze. Ale i łatwiejsze, bardziej przyjemne i bez tak wielu wyzwań i problemów, które jeśli się pojawią to szybko i skutecznie damy sobie z nimi radę.

Można to osiągnąć mając w sobie dobrą energię, motywację i umiejętność efektywnego działania. To główne tematy moich wykładów, kursów i książek. 

W obszarze sportu pojawi się u mnie w tym roku coś nowego. Otóż zamówiliśmy nową łódkę do projektu Aspire. Będzie nieco większa niż dotychczasowe na których żeglowałem ale także z zacięciem sportowym i z większą liczbą załogi. Kalendarz regat mam już na ten sezon rozpisany. Zacznę w marcu od Bacardi Cup w Miami z Bruno a zakończymy sezon we wrześniu Mistrzostwami Świata w Porto Cervo na Sardynii. Pojawił się też ciekawy pomysł na jesień i zimę 2023/2024 ale o tym napisze nieco później.

To tyle na tę chwilę.

Pomyślnych wiatrów, dobrej energii, motywacji i efektywności w działaniu. Tego Ci życzę.

Pozdrawiam, Mateusz ⛵️

Podobne historie