Upwind24

Staszek Klimaszewski

Upwind24

Jako żeglarz regatowy (w klasie Laser) oraz programista od zawsze chciał połączyć swoje pasje. Widząc na co dzień problemy oraz potrzeby z którymi zmagają się organizatorzy regat wraz z zawodnikami, postanowił stworzyć platformę Upwind24. W skład serwisu wchodzą narzędzia online ułatwiające obsługę regat oraz baza danych z archiwalnymi wynikami regat.


Zawzięcie i wytrwałość wyciągniętą ze startów regatowych przełożył na 2 lata prac deweloperskich nad platformą Upwind24. Pochlebne opinie podczas fazy beta oraz świetne przyjęcie w środowisku żeglarskim motywowały go do dalszej pracy oraz dalszego rozwijania narzędzia. Kierując się wyłącznie opiniami oraz sugestiami znajomych organizatorów, trenerów, żeglarzy implementowałem kolejne funkcjonalności na platformie. Aktualnie Upwind24 jest już od 2 lat na rynku polskim oraz przygotowywana jest kolejna wersja systemu nastawiona na globalną ekspansję. 


Dodatkowo, chcąc skupić się bardziej na zawodnikach oraz trenerach, postanowiłem stworzyć dodatkowy serwis - Target10. Jest to narzędzie pomagające osiągać najwyższe cele sportowe zawodników oraz trenerów. Dzięki konsultacjom z Mateuszem oraz innymi zawodnikami i trenerami ze środowiska żeglarskiego, podjęte decyzje projektowe pozwoliły na zbudowanie idealnego zestawu narzędzi pomocnych przy osiąganiu najwyższych celów sportowych. Fundamenty serwisu to możliwość oceny własnej formy oraz monitoring swoich postępów. Dodatkowo narzędzia takie jak statystyki akwenów, współdzielony kalendarz, platforma do komunikacji, prowadzenie listy zadań czy inwentaryzacja i ocena sprzętu przybliżą nas jeszcze bardziej do wcześniej założonych celów.


Oba serwisy tworzone są z ogromną pasją oraz głównie skupiają się na rozwiązywaniu zauważonych problemów w najbliższym mi środowisku - żeglarskim. Fakt, że ciągle obracam się w obu branżach - żeglarskiej oraz technologicznej, znacznie pomaga mi w zrozumieniu potrzeb klientów oraz implementacji technicznej serwisów na najwyższym poziomie.