OMIDA

Bartłomiej Glinka

OMIDA

Bartek to człowiek śmiały i skuteczny. Jako współwłaściciel Omida Group w ciągu kilku lat stworzył firmę będącą obecnie jednym z liderów branży transportowej, wyróżnioną tytułem Diamentu Forbesa 2017. Jak sam mówi, w biznesie kieruje się silnie ugruntowanymi wartościami, takimi jak szacunek, współdziałanie i otwartość.

To również mecenas działalności społecznej, założyciel i prezes Fundacji Columbus, w zakresie której działa Akademia Rozwoju Osobistego Columbus. Jest to przedsięwzięcie mające na celu tworzenie przedsiębiorczej społeczności - odpowiedzialnej, kompetentnej, zainteresowanej ciągłym poszerzaniem horyzontów. Dzięki cyklicznym spotkaniom z praktykami, młodzi przedsiębiorcy mają okazję nieustannie się doskonalić.

Mam okazję obserwować Bartka także w innych okolicznościach niż typowo biznesowe. Przez dwa lata żeglował z nami w załodze Olivia Business Centre, która sięgnęła po tytuł zwycięzcy Biznes Ligi Żeglarskiej 2019. Stał się prawdziwym pasjonatem żeglarstwa, którego postępy w tej dyscyplinie niejednokrotnie robiły na mnie wrażenie. To osoba, która nie popełnia dwa razy tych samych błędów - jak widać, to przepis na sukces nie tylko w biznesie.