The Venture

Mateusz od wielu lat jest czynnie zaangażowany w działalność start-upową. W roku 2016 został ambasadorem i jurorem projektu Chivas The Venture, międzynarodowego konkursu dla start-upów. Chivas The Venture to pierwszy tego typu program wspierający ideę szlachetnego biznesu w Polsce i na świecie. The Venture to globalny projekt, którego celem jest promowanie oraz wspieranie młodych przedsiębiorstw i START-UPów zaangażowanych społecznie. Adresatami programu są młodzi biznesmeni, których celem jest nie tylko sukces finansowy, ale przede wszystkim rozwiązywanie realnych problemów społecznych, ekologicznych, ekonomicznych.
Celem programu jest wsparcie rozwoju najciekawszych, zaangażowanych społecznie młodych przedsiębiorstw z całego świata. W tym celu program oferuje wsparcie ekspertów biznesowych oraz dotację finansową – o łącznej wartości miliona dolarów.

Inicjatorem projektu jest marka Chivas Regal, której hasłem przewodnim jest „Win the right way”, czyli „Zwyciężaj we właściwy sposób” oraz jej manifestu „Miarą osobistego sukcesu jest szacunek innych. Kiedy robimy coś, w co wierzymy, wspólnie zmieniamy świat”.
W programie The Venture biorą udział zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero tworzą swój pomysł na biznes, jak i ci, których firmy już rozpoczęły swoją działalność, ale są obecne na rynku nie dłużej niż trzy lata.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 grudnia 2016 roku. Wyniki polskiej edycji zostaną ogłoszone 26 stycznia 2017 roku, a finaliści projektu otrzymają możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanym dla nich cyklu warsztatów mentorskich, przygotowanym przez najlepszych polskich ekspertów z dziedziny biznesu. Dodatkowo zwycięzca będzie miał możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na arenie międzynarodowej w globalnym etapie Chivas The Venture.